foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Moc pomagania

 

„Moc pomagania”

Projekt realizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności

Nr projektu: 2021-1-PL01-ESC30-SOL-000036440

Wartość projektu 6888,00 EURO

 

Celem głównym projektu jest rozbudzenie inicjatywy bezinteresownego działania młodzieży na rzecz drugiego człowieka poprzez pracę 5 osobowej grupy inicjatywnej w celu utworzenia grupy liderów wolontariatu.

Kluczowym wyzwaniem do osiągnięcia celu jest: aktywizowanie młodzieży do działań wolontarystycznych w pracy na rzecz społeczności lokalnej; podejmowanie nowych, koniecznych wyzwań edukacyjnych i praktycznych na rzecz społeczności lokalnej przez grupę inicjatywną. W ramach projektu realizowane będą zajęcia w różnej formie: wykłady, szkolenia, warsztaty, zajęcia plenerowe.

Zajęcia poruszać będą zagadnienia takie jak: aspekty wolontariatu; organizowanie i zarządzanie wolontariatem; praca społeczna; wolontariat w instytucjach pomocowych; wolontariat pokoleniowy.

Cele będą osiągane poprzez:

 1. Utworzenie 12 osobowej grupy liderów wolontariatu w wieku od 15 do 21 lat. – szkolenie teoretyczne i praktyczne, przygotowanie do zespołowego działania,
 2. Podniesienie umiejętności interpersonalnych grupy inicjatywnej przekazywanie wiedzy praktycznej wolontariuszom.
 3. Podwyższenie umiejętności teoretycznych i praktycznych liderów wolontariatu dotyczących zagadnień związanych z pracą społeczną.
 4. Promowanie wśród młodzieży aktywności obywatelskiej – działania grupy inicjatywnej i wolontariuszy w instytucjach pomocowych (szpital, domy pomocy          społecznej, domy dziecka).
 5. Wzrost świadomości społecznej czym jest wolontariat, wymiana doświadczeń oraz rozwijanie nowych inicjatyw z instytucjami pomocowymi w Gorlicach.
 6. Podejmowanie wspólnych inicjatyw z Seniorami z Gorlickiego Klubu Seniora jako przykład integracji międzypokoleniowej w zadaniach na rzecz społeczności lokalnej i ochrony środowiska.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać poniżej lub dostepne są w biurze Lokalnego Centrum Wolontariatu. Wypełnione i podpisane proszę dostarczyć we wskaznym terminie do biura Lokalnego Centrum Wolontariatu, wysłać mailem, bądź zostawić w sekretariacie w swojej szkole. 

ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE:

 • Rekrutacja trwa do 3 grudnia2021 r.
 • Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach ul. Węgierska 11, biuro czynne codziennie w godzinach od 8.30 do 14.30
 • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DOKUMENTY INFORMACYJNE I REKRUTACYJNE DOSTĘPNE W SZKOLE U KOORDYNATORA WOLONTARIATU

 • Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
 • Formularz zgłoszeniowy
 • oświadczenie RODO

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ KONTAKT DOSTĘPNE POD:

 • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Tel. 519 457 244
 • Strona internetowa: www.wolontariat.gorlice.pl   

 

Copyright 2023  Studio Gabrielle