foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Anioły wolontariatu

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI oraz Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach już po raz siódmy zorganizowali Galę Wolontariatu oraz po raz czwarty wręczyli Nagrody „Anioły Wolontariatu”. Na uroczystość przybyli wolontariusze zrzeszeni w różnych kołach wolontariatu, ich opiekunowie oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą Karolem Górskim. W Gali Wolontariatu uczestniczyła koordynatorka Halina  Haluch i 8 wolontariuszy.

Podczas GALI już po raz czwarty wręczone zostały Nagrody Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini „Anioły Wolontariatu”.

Nagrodę „Anioły Wolontariatu” przyznaje się w dwóch kategoriach:
a) osoby fizyczne,
b) firma lub instytucja, lub organizacja, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka.

W tym roku nagrodę „Anioły Wolontariatu” w formie statuetki otrzymały :
-Anna Klukowska i Anna Grądalska za działalność akcyjną na rzecz osób i rodzin w potrzebie, organizowanie i udział w akcjach charytatywnych. Anie to nasze absolwentki , które działały od piątej klasy szkoły podstawowej do końca czerwca 2017r. W III klasie Gimnazjum  zostały Wolontariuszkami Roku. Podczas gali wręczono także specjalne wyróżnienia w formie  grawertonów  przedstawicielom  Szkolnych Kół Wolontariatu z MZS nr 1 w Gorlicach oraz ZS w Szymbarku.

Starosta Karol Górski, który był gościem wydarzenia, a zarazem miał zaszczyt wręczania statuetek mówił:- Przyglądałem się ostatnio spotkaniu wolontariusza z pacjentem w szpitalu. Zobaczyłem uśmiech na twarzy chorego. Czasami pieniądze nic nie znaczą, wystarczy zwykłe spotkanie i dobre słowo lub rozmowa. Z wolontariatu płynie ogromna radość. Dziękuję burmistrzom i wójtom za pomoc i wspieranie wolontariatu. Mam nadzieję, że liczba wolontariuszy będzie wzrastać, a za rok ponownie będziemy mieć okazję spotkać się wspólnie na kolejnej Gali Wolontariuszy.

GALERIA

 

Copyright 2023  Studio Gabrielle