foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Wizyta wolontariuszy w szpitalu z okazji Światowego Dnia Chorego

W dniu 10.02.2019r. wolontariusze: Nikola Bugno, Aleksandra Czeluśniak, Laura Felenczak oraz Paulina Kijek, Marlena Tokarz, Adrian Fugiel wraz z opiekunkami SKW udali się na Oddział Geriatrii, by zgodnie z tradycją uczestniczyć wspólnie z chorymi, ich rodzinami oraz personelem medycznym we mszy św. sprawowanej z okazji Światowego Dnia Chorego, którą odprawił kapelan gorlickiego szpitala. Marlena i Adrian zadbali też o oprawę liturgiczną sprawowanej Eucharystii.

Po skończonej mszy św. wolontariusze udali się do sal chorych, by zanieść pacjentom okolicznościowy obrazek, a także życzenia, uśmiech i dobre słowo. Dziękujemy przedstawicielom naszego SKW za danie pięknego świadectwa idei wolontariatu w niedzielę poprzedzającą 27. Światowy Dzień Chorego, poświecenie swojego wolnego czasu w dniu wolnym od nauki, by pochylić się nad chorym, starszym, często samotnym człowiekiem.

Patronką tegorocznych obchodów Światowego Dnia Chorego była św. Matka Teresa z Kalkuty. Oby jej słowa były drogowskazem w każdym działaniu podejmowanym przez wolontariuszy na rzecz drugiego człowieka: „Nie robię wielkich rzeczy, robię rzeczy małe, ale za to z wielką miłością”.

GALERIA

Copyright 2023  Studio Gabrielle