foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Udział wolontariuszy SK Wolontariatu w Marszu dla Życia i Rodziny

 

W niedzielę 6  października wolontariusze z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 pod opieką p. Iwony Stec wzięli udział w VI Marszu dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło brzmiało:,, Rodzina Bogiem silna – wstańcie, chodźmy” .

Pomoc dla uboższych dzieci na Ukrainie

Zachęceni słowami skierowanymi do wolontariuszy w bieżącym roku szkolnym przez ks. Piotra Potyrałę – wicedyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej: ,,Miłosierdzie najlepiej opisuje Boga.  Nas też! A miłosierdzie to przecież czyn. Konkretny czyn!” członkowie SK Wolontariatu  z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 zorganizowali zbiórkę zeszytów, słodyczy, ubrań i innych rzeczy dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na Ukrainie. Paczka została bezpośrednio przekazana przez rodzica uczniów naszej szkoły  i sprawiła wiele radości dzieciom, żyjącym w skrajnie trudnej sytuacji materialne

Ciasto dla Antosi

Uczniowie SK  Wolontariatu z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 włączyli się w akcję,, Ciasto dla Antosi” . Upieczone z pomocą rodziców ciasta wolontariusze dostarczyli do punktu zbiórki w Domu Polsko – Słowackim,    ul. Rynek 1.  Akcja sprzedaży ciast, z której dochód został  przeznaczony na poważną operację Antosi Kluk, została  ogłoszona przez redakcję Gazety Gorlickiej i przeprowadzona 27 października pod kościołami.

Pomoc  bezdomnym psom przebywającym w schronisku

W dniach od 1 do 31 październiku wolontariusze SK Wolontariatu z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5  zorganizowali  i przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz bezdomnych psów przebywających  w  Gminnym Schronisku dla psów w Starym Sączu. Celem zbiórki suchej karmy, karmy w puszkach, środków czystości oraz koców, zabawek, legowisk i innych  rzeczy była poprawa standardu pobytu zwierząt w tym schronisku. Do akcji włączyli się również inni uczniowie naszej społeczności szkolnej, ukazując tym samym, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny.

Paczki pod choinkę dla dzieci na Ukrainie

Mając na uwadze ubogą  sytuację materialną swoich rówieśników w małych miejscowościach na Ukrainie, uczniowie należący do SK Caritas przygotowali 35 paczek,  które zostaną   im dostarczone jako prezenty pod choinkę. Mamy nadzieję, że wypełnione różnymi artykułami, m.in. słodyczami, zeszytami i innymi przyborami szkolnymi, kosmetykami, odzieżą plecaki sprawią dzieciom dużo radości. W myśl pięknych słów ,, Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu’’, wolontariusze chętnie przygotowali prezenty i zgodnie przyznali, że sprawiło im to dużo radości  i satysfakcji.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Copyright 2023  Studio Gabrielle