foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Sprawozdanie z działalności SKW działającego przy MZS nr 5 w Gorlicach

Mikołaj dla małego pacjenta

Od października wolontariusze prowadzili akcję zbiórki zabawek, głównie pluszaków  z myślą przekazania ich dzieciom trafiającym do gorlickiego szpitala. Cztery worki pluszaków zostały przekazane na oddział ratunkowy w ramach mikołajek.  Mamy nadzieję, że obdarowanie małego pacjenta, zarówno przewożonego karetką jak i trafiającego na izbę przyjęć dla dzieci, maskotką, do której może się przytulić, pomoże złagodzić stres, strach, a nawet znosić ból z większą wytrwałością. Ratownicy medyczni pokazali wolontariuszkom specjalistyczne wyposażenie karetki ratunkowej oraz objaśnili, na czym polega ich niezwykle odpowiedzialna praca ratowania życia pacjentów w nagłych przypadkach.

    

Dzień Wolontariusza            

    Aby podkreślić ważność Dnia Wolontariusza, obchodzonego jak co roku 5 grudnia, wolontariusze SK Wolontariatu przy MZS nr 5 w Gorlicach rozdawali w tym dniu własnoręcznie upieczone ciasteczka z dołączoną do nich sentencją, odnoszącą się do okazywania dobra, informując tym samym, że wolontariusze są, działają  i można na nich liczyć. 

 

Paczki świąteczne dla uboższych rodzin

Od połowy grudnia w godzinach popołudniowych wolontariusze po raz kolejny zbierali produkty spożywcze na terenie sklepu Delikatesy przy ulicy Kopernika. Z zebranych produktów utworzyli  blisko czterdzieści paczek, które trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin uczniów naszej społeczności szkolnej.

 

Z życzeniami u chorych w szpitalu

Przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariusze SK Wolontariatu przy MZS nr 5 w Gorlicach wraz z opiekunem  p. Iwoną Stec odwiedzili chorych w szpitalu na kilku oddziałach. Składali chorym życzenia świąteczne oraz przekazali im własnoręcznie wykonane kartki świąteczne

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Na terenie naszej szkoły w dniach 18 - 19 grudnia odbył się kiermasz stroików, kartek świątecznych i innych ozdób oraz własnoręcznie dekorowanych pierniczków, chętnie kupowanych przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.  Zebrane środki finansowe zostały  przekazane na fundację Kasisi, prowadzoną przez Szymona Hołownię a mianowicie dożywianie i pomoc medyczną dzieci z sierocińca w Zambii. Działaniom tej Fundacji przyświeca idea, że „świat został tak urządzony, że każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego” .

 

  ,, Świąteczne Kartki Dobroczynne”

Wolontariusze SK Wolontariatu przy MZS nr 5 w Gorlicach wzięli udział w akcji  charytatywnej ,, Świąteczne Kartki Dobroczynne”, ze sprzedaży których dochód zostaje przeznaczony na  niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym, objętych pomocą programu ,,Na ratunek” w Stowarzyszeniu Sursum Corda.

            

Prezenty pod choinkę dla rówieśników na Ukrainie

 Mając na uwadze ubogą  sytuację materialną swoich rówieśników w małych miejscowościach na Ukrainie, uczniowie należący do SK Wolontariatu przy MZS nr 5 w Gorlicach  przygotowali 35 paczek,  które zostały im   dostarczone jako prezenty pod choinkę. Mamy nadzieję, że wypełnione różnymi artykułami, m.in. słodyczami, zeszytami i innymi przyborami szkolnymi, kosmetykami, odzieżą plecaki sprawiły dzieciom dużo radości. W myśl pięknych słów ,, Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu’’, wolontariusze chętnie przygotowali prezenty i zgodnie przyznali, że sprawiło im to dużo radości  i satysfakcji.

 

Pomoc Kuchni Caritas

W styczniu  wolontariusze przekazali produkty spożywcze do Kuchni Caritas przy ulicy Piekarskiej, jako pomoc dla osób korzystających z darmowych obiadów.

 

 

Dzień chorych

W niedzielę  9  lutego z okazji Światowego Dnia Chorych wolontariusze SK Wolontariatu przy MZS nr 5 w Gorlicach spotkali się w Szpitalnej Kaplicy Oddziału Geriatrii z chorymi na uroczystej Mszy św. Po Mszy św. wolontariusze odwiedzali chorych, którym rozdawali  obrazki   z modlitwami,  składali  życzenia i serdecznym uśmiechem dodawali otuchy w trudnych chwilach cierpienia.

 

GALERIA

Copyright 2023  Studio Gabrielle